Marek Czarnecki

W roku 2019 fotografia obchodziła 180-lecie istnienia, licząc od daty prezentacji i upublicznienia wynalazku Daguerra w 1839 roku. Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się 44 lata temu na drugim roku studiów. Od 1981 roku zajmuję się fotografią artystycznie, a od 1990 również zawodowo. Fotografia od samego początku wywarła na mnie olbrzymie wrażenie. 

Możliwość rejestracji otaczającego nas świata, samodzielne wywoływanie i powiększanie zdjęć było uchyleniem drzwi do świata magii, przez które wszedłem z szeroko otwartymi oczami. Po pewnym czasie, zorientowałem się, że jestem w miejscu i czasie, od którego postanowiłem w życiu zajmować się fotografią, zarówno zawodowo jak i artystycznie.

Lata spędzone z fotografią oraz z Jadwigą, która pojawiła się w moim życiu niedługo po rozpoczęciu przygody z fotografią, są najpiękniejszymi latami twórczości, odkrywania świata oglądanego poprzez wykonywane fotografie, jak również ciągłego mierzenia się z własnymi możliwościami, wyobraźnią oraz ciągłym dążeniem ku lepszemu.

Blog, którego pisanie właśnie rozpocząłem, dedykuję Jadwidze i fotografii. Będę opisywał moje przygody z fotografią na różnych etapach jej poznawania oraz dzielił się tym, nad czym obecnie pracuję.

Od dwóch lat skanuję swoje „żelatynowe archiwum”. Olbrzymią przyjemność sprawia mi odkrywanie fotografii, o których całkowicie zapomniałem, a które w swoim czasie były dla mnie bardzo ważne. Obecnie są one jedynie dokumentem i świadectwem czasów, w których były wykonywane.

Zapraszam do odwiedzin
Marek Czarnecki
artysta fotografik

 


POLECAMY