Londyński Tower Bridge na pilota

Autorzy: Jadwiga Czarnecka,  Marek Czarnecki

W 2002 roku zdałem pomyślnie egzaminy kwalifikacyjne w British Institute of Professional Photography (BIPP) i otrzymałem dyplom II stopnia z tytułem Associateship, w dziedzinie fotografii reklamowej oraz członkostwo w BIPP. Dyplom odbierałem latem 2002 roku, na dorocznym spotkaniu w miejscowości Milton Keyns. Dyplom otrzymałem z rąk Janet Jackson.

Doroczne zjazdy członków BIPP zawsze uświetniali światowi celebryci. Wręczając mi dyplom, Janet wspominała swój występ w Sopocie i straszliwe wówczas zimno sugerując, że u niej w Kalifornii jest zawsze ciepło i powinienem jak najszybciej tam wyjechać. Na początku 2003 roku okazało się, że jestem laureatem I-go miejsca w konkursie BIPP organizowanym wspólnie z firmą ubezpieczeniową Camerasure Alliance, specjalizującą się w ubezpieczeniach fotografów i mediów. Nagroda przypadła za fotografię z tytułem „Light Chair”, w kategorii Overseas, czyli dla członków BIPP spoza UK. W BIPP zrzeszonych było wtedy około sześciu tysięcy członków, z tego mniej niż połowa to obcokrajowcy.

Otwarcie wystawy miało miejsce w prywatnych apartamentach Prezesa Camerasure Alliance w nowoczesnym budynku z widokiem na most Tower Bridge.